Norway00008

Laimė – visuotinė siekiamybė. Laimės linkime sau, vieni kitiems , kalbame apie ją, svajojame. Kartas nuo karto užčiuopiame, pagauname laimės akimirką, bet ir vėl įsisukę į kasdienybės ratą, ją pametame. Tarsi tai – tokia sunkiai pasiekiama, netikėtai pasirodanti ir taip pat netikėtai dingstanti emocija.  Gera žinia – iš tikrųjų taip nėra. Laimė gali būti nuolatinė arba bent jau dominuojanti būsena, vyraujantis jausmas. Laimė yra nesusijusi su išorės veiksniais. Tai vidinė būsena už kurią atsakingi tik patys žmonės. Laimė tai – tarsi dovana, kurią žmogus gali pats sau dovanoti kiekvieną dieną :-) Deja žmonės linkę save skriausti, nedovanoti sau dovanų ir nebūti laimingi.

Knygos “If you are so smart, Why aren’t you happy?” autorius  Dr. Raj Raghunathan išskiria 7 priežastis kurios trukdo žmonėms pasijusti laimingiems. Tai:

Laimės nuvertinimas. Nors garsiai deklaruojame, kad siekame laimės, lengva ranka ją aukojame dėl kitų ne tokių svarbių dalykų.

Konkuravimas ir pranašumo siekimas. Kažkodėl  pranašumo turėjimą ir konkurencinę kovą (tiksliau kovos laimėjimą) siejame su laime ir net nesamoningai kiekvieną minutę save lyginame su kitais.

Per didelis santykių troškimas arba atsiribojimas. Visomis galimomis priemonėmis ir pastangomis siekiame santykių, mums mielo (-ų) žmogaus (-ių) prielankumo, meilės, reakcijos, “like’o” arba priešingai akivaizdžiai demonstruojame šaltumą, atsiribojimą ir nepriklausimybę, vengiame eiti į kontaktą, žengti pirmą žingsnį.

Per didelė kontrolė. Noras visada ir visur kontroliuoti tiek žmones (partnerius, vaikus, kolegas…), tiek aplinkybes (orą, sandėrio baigtį, kelionės eigą…).

Nepasitikėjimas kitais žmonėmis.

Nepasitikėjimas gyvenimu. Kaip dažnai, net nejausdami praktikuojame “pusiau tuščios stiklinės” požiūrį.

Vidinio “aš” ignoravimas. Nesąmoningas veikimas bei nuolatinis nerealių, niekuo nepagrįstų minčių generavimas.

Išvardinti elgesio modeliai, įpročiai – dažnai yra mūsų kasdienė rutina. Paprastai nesigiliname į jų poveikį laimės jausmui.  Deja, išskirtos taip vadinamos “ydos” ne tik neleidžia jaustis laimingiems, jos dar ir daro neigiamą įtaką gyvenimo kokybei, santykiams, produktyvumui, kūrybiniam potencialui, intelektualiniams gebėjimams…

Pagalvokite, kokie yra jūsų kasdienės elgsenos įpročiai? Ar turite laimei žalą darančių “ydų”? :-) Jeigu ne, nuoširdžiai džiaugiuosi už jus – esate laimingas žmogus!!! Jeigu turite, tuomet sekite būsimus laiškus. Pasidalinsiu kokiais laimę generuojančiais įpročiais galime keisti tuos, neigiamą žalą darančius, elgesio modelius.

posted by