14423976_10154507813584603_887316823_o

Šiandien iš ryto perskaičiau vieną pasisakymą socialiniuose tinkluose ir susinervinau… Kurį laiką negalėjau niekuo produktyviai užsiimti.

Mus supantis beprotiškas technologijų ir socialinių tinklų pasaulis stimuliuoja, tačiau tuo pat metu priverčia jausti stresą. O kur dar profesinė veikla, šeima…. Dažnai norisi pabėgti nuo to šurmulio, išsijungti…

Deja, tai yra sunkiai išvengiama. Tas pasaulis visada šalia, jis įgauna vieną  ar kitą forma, todėl naudingiau ne nuo jo bėgti, nedalyvauti, o dirbti su savimi. Reikėtų mokytis ramiau reaguoti, atsiriboti, susikurti savo mažytes apeigas, kurios padeda nusiraminti. Dažnai negalime pakeisti įvykių, bet pakeisti požiūrį  į juos – mūsų galioje. Su laiku pastebėjau, kad kartais geriau veikia vienokie būdai, kartais – kitokie. Būna, kad ir niekas neveikia…

Mano dažniausiai naudojamos priemonės stresui valdyti.

Vienas mano rytinių ritualų – bent 20 min. vedžioti šunį.  Telefoną palieku namie, kad nebūtų pašalinių trukdžių, kad matyčiau, pajausčiau, kas žydi, kvepia, kas vyksta aplinkui. Dažnai tingisi eiti,  bet po pasivaikščiojimo niekad nesigailiu – kūnas pajuda, galva apsivalo.

Stengiuosi kiekvieną rytą rašyti – tiesiog ranka, ant popieriaus, 2-3 puslapius. Apie bet ką, kas tuo metu šauna į galvą, be cenzūros. Kartais apie tai, kas neramina, susikaupė, graužia. Jeigu popieriaus lape pasirodo „blogiukas“, lapą išplėšiu, suglamžau, išmetu į šiukšlių dėžę, taip tarsi atitraukdama nuo savęs, tai kas slegia. Atsikratau to. Dažnai „rytiniuose lapuose“  dėstau mintis apie tai, ką reikia ar noriu padaryt, įvairias iniciatyvas.  Į popieriaus lapą  perkelta idėja  tarsi įgauna kitą pavidalą, materializuojasi. Tuo pačiu nebereikia jos „nešioti“ galvoje.

Neabejoju, kad daug esat girdėję apie meditaciją, kaip vieną efektyviausių būdų stresui mažinti. Senoji, klasikinė meditacija, man dar neįkandama arba tiesiog neskyriau pakankamai laiko į tai pasigilinti.  Maždaug prieš pusmetį “ atradau“ supaprastintą, suvakarietintą variantą – 5 min.  “ guided “ meditaciją:  http://www.mindfulnessbasedachievement.com. Kasdien  į savo elektroninio pašto dėžutę gaunu trumpas žinutes kokia nors viena aktualia tema su garso įrašu, kurį bet kada galiu paklausyti. Šią metodiką sukūrė dvi moterys, gyvenčios San Franciske. Abi sėkmingai baigusios žinomus universitetus ir drąsiai kilusios daug žadančios karjeros laiptais, staiga viską metė ir pradėjo savo verslą, visiškai nesusijusį su savo išsilavinimu ir profesine patirtimi.  M.B.A. (Mindfulness Based Achievement) programa – „praktinių“ meditacijų kursas šiuolaikinio technologijų pasaulio išvargintiems žmonėms. Vanesos ir Lizos klientų saraše – „Google“, „Salesforce“, … Moterys, nemažai laiko praleidusios technologijų pasaulyje, sugalvojo pritaikyti klasikinę, per daugelius amžių susiformavusią „proto mankštą“ persidirbusiam/nervingam 21-ojo amžiaus gyventojui.   Nesiginčysiu dėl šio metodo autentiškumo, bet man veikia, tai kodėl gi ne? Jei įdomu pabandyti – pirmos dešimt dienų nemokamai.

Kaip streso problemą sprendžiate Jūs? Ką bandėt, kas veikia?

Nepaminėjau, bet nepamiršau, kad stresą suvaldyti dažnai padeda ir taurė gero vyno :-)

posted by