zaneta pau photography00035

Iš šiandienos pokalbio su žavia penkiasdešimtmete:  “…portretas, fotosesija – baik tu, jau viskas, galas – per vėlu fotografuotis ir užsiimti panašiais reikalais…”. Ir taip nuolatos: “Ką aš čia maivysiuos, tai jaunų užsiėmimas…”, “Nu kur čia man su savo raukšlėm ir rinkėm..”.

Būsiu atvira – mano ausys griežtai atsisako priimti tokią informaciją. Aš visada galvojau ir galvoju, kad raukšlės, rinkės ir celiulitas tai yra neatskiriami žmogaus (Moters) kūno savybės, kaip rankos, plaukai ar akys. Jie aktyviai nedalyvauja žmogaus visuomeninėj-socialinėj veikloj, tai tiesiog kūno savybės. Kaip kūdikio oda yra kūdikio, standžios krūtys – jaunų merginų, o raukšlės yra brandžių žmonių kūno savybė. Juk grožis, asmenybė ir charizma – ne kūne… Įstrigo prof. Leonido Donskio straipsnis žurnale IQ (http://iq.lt/komentarai/senatves-stigma-jaunystes-kulturoje).  “Lietuvoje skaudžiai stinga tokio dalyko, kaip laimingos vyresnio amžiaus poros, besimėgaujančios gyvenimu kavinėse, restoranuose ir kitose viešosiose erdvėse” – rašo Prof. L.Donskis. Tikra tiesa – kažkodėl vyrauja nuomonė, kad jau po penkiasdešimt-šešiasdešimt viskas – pensija… Bet juk gyvenimas tai ne apie tai, ne apie metus ar kūno savybes… Gyvenimas apie mus, mūsų darbus, mūsų santykius, mūsų patirtį, protą ir sielą. Prof. Donskis apie savo vyresnius kolegas: “Man jie savo drąsa, lengvumu, dėmesiu kitam ir gyvenimo aistra neretai atrodė jaunesni už mane. Seniai padarę karjerą ir viską pasiekę kūrybos ir mokslo sferoje jie pradėjo rašyti ir kurti savo džiaugsmui. Pasitraukę iš akademinės sistemos jie dar labiau atsidėjo santykiams su kolegomis ir bičiuliais. Dingo bet kokia priežastis nerimauti dėl akademinės politikos ar savo padėties katedroje. Viskas. Jie tapo laisvi….”

Būtent – gyvenimas tai ne apie amžių ir kūną. Gyvenimas tai apie žmogų. Ir portretai tai apie žmogų. Nesvarbu kokio amžiaus, svorio ir formos Moteris – tik ji yra svarbiausia, jos gyvenimas, jos patirtis, energija ir grožis…

zaneta-pau-photography00036zaneta-pau-photography00031zaneta pau photography00039

posted by